Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
     
Fizjoterapia kierunek studiów
Fizjoterapia
Kierunki studiów - Studia medyczne
Studia na kierunku fizjoterapia należą do grupy kierunków medycznych związanych z ochroną zdrowia oraz przywracaniem utraconej sprawności i wydolności fizycznej chorego. Poprzez stosowanie zabiegów usuwa się dolegliwości związane z samą chorobą ale również zapobiega się jej nawrotom u osób w różnym wieku. Fizjoterapeuta zajmuje się także przywróceniem i utrzymaniem optymalnej sprawności przez osoby o utrwalonym inwalidztwie.

Fizjoterapeuta to zawód medyczny o dużym stopniu zaufania społecznego. Najkrócej mówiąc, zajmuje się przywracaniem utraconej sprawności fizycznej, ale też psychicznej chorego. Jego zadaniem jest też ochrona zdrowia i zapobieganie nawrotom chorób. Fizjoterapeuta jest istotną częścią zespołu rehabilitacyjnego, w którym współpracuje z lekarzami specjalistami z zakresu medycyny fizykalnej. Wiedzę i umiejętności niezbędne w wykonywaniu zawodu fizjoterapeuty zdobędziesz w Wyższej Szkole Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.


W trakcie studiów:
Student uzyskuje komplemetną wiedzę w zakresie szeroko rozumianej opieki fizjoterapeutycznej i rehabilitacyjnej. Jest przygotowany do podjęcia samodzielnej pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, zgodnie z wymogami etyki ogólnej i zawodowej. Posiada umiejętność fachowego i prawidłowego doboru metod i zabiegów terapeutycznych ? w tym również fizykalnych; zdolność kształtowania, podtrzymywania i przywracania utraconej bądź obniżonej w skutek chorób i urazów sprawności i wydolności osób w różnym wieku.
Przykładowe przedmioty realizowane w trakcie studiów:
- anatomia człowieka,
- biologia medyczna,
- fizjologia,
- biochemia,
- biomechanika,
- kinezjologia,
- psychologia,
- patologia ogólna,
- pedagogika,
- kształcenie ruchowe i metodyka nauczania ruchu,
- kinezyterapia,
- terapia manualna,
- fizykoterapia,
- masaż leczniczy,
- fizjoterapia ogólna,
- podstawy fizjoterapii klinicznej,
- fizjoterapia kliniczna w dysfunkcjach narządu ruchu,
- fizjoterapia kliniczna w chorobach narządów wewnętrznych,
- zaopatrzenie ortopedyczne,
- genetyka,
- farmakologia,
- bioetyka,
- aktywność ruchowa adaptacyjna
 
Po studiach:
Absolwent Fizjoterapii znajdzie pracę w:
- placówkach służby zdrowia,
- ośrodkach rehabilitacyjnych,
- prywatnych klinikach medycznych i gabinetach.
Może także otworzyć własny gabinet fizjoterapii lub np. masażu leczniczego.
Cała Polska   Białystok   Bydgoszcz   Gdańsk   Gdynia   Gorzów Wlkp   Katowice   Kielce   Kraków   Lublin   Łódź   Poznań   Olsztyn   Opole   Rzeszów   Sopot   Szczecin   Toruń   Warszawa   Wrocław   Zielona Góra  
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku
ul. Miszewskiego 12/13
80-239 Gdańsk
www.wstih.edu.pl